Chodzenie do lekarza może być prawdziwym bólem. Chyba że masz szczęście mieszkać w jednym z tych krajów skandynawskich, gdzie wszystko po prostu działa, dla większości z nas wycieczka do lekarza to niekończący się cykl biurokratycznej niedoli. Próba umówienia się na wizytę, weryfikacja ubezpieczenia, wyszukiwanie dokumentacji medycznej. Jeśli nawet myśl o tym sprawia, że ​​żołądek zaciska się w supeł, nie bierz otuchy… Blockchain wkrótce zrewolucjonizuje branżę medyczną.

Więc usiądź i zrelaksuj się. Nie będziesz musiał martwić się, że Twoje intymne szczegóły krążą w sieci lub że kiedykolwiek zostaniesz rozłączony przez kwaśną recepcjonistkę. A bezpieczeństwo używanych urządzeń medycznych i leków, które bierzesz (zakładając, że są legalne) nie będzie kwestionowane.

Bo szczerze mówiąc, między wyciekami danych, nadużyciami i skandalami ubezpieczeniowymi; jeśli kiedykolwiek istniał zepsuty system, który domagał się naprawy, to jest to służba zdrowia. I chociaż blockchain może nie być do końca superbohaterem zstępującym z niebios jak piorun, aby rozwiązać problemy świata; czasami nawet najmniejsze szczegóły mogą uczynić nasze życie lepszym.

Blockchain może jeszcze nie mieć lekarstwa na raka. Ale może dodać bardzo potrzebną warstwę wydajności, prywatności i bezpieczeństwa do naszego życia i po prostu sprawić, że cały bolesny proces wizyty u lekarza będzie trochę łatwiejszy do przełknięcia. Przyjrzyjmy się bliżej.

Bezpieczeństwo dokumentacji medycznej

Istnieje kilka firm zajmujących się blockchainem, którzy pracują nad rozwiązaniami usprawniającymi zarządzanie dokumentacją dotyczącą prywatnej opieki zdrowotnej. W ten sam sposób, w jaki twoje konto kryptowalutowe używa klucza publicznego zamiast nazwy, twoja dokumentacja medyczna może być bezpiecznie przechowywana i łatwo dostępna dla upoważnionych stron.

Dispatch Labs tworzy protokół blockchain dla przedsiębiorstw, który może przechowywać dane dowolnego typu, niezależnie od ich rozmiaru. CMO Ivan Goldensohn mówi:

„Nasz system medyczny jest nie tylko przestarzały, ale jest tak duży i skuteczny, że został zarośnięty i unieruchomiony. Nie ma błyskawicy, która mogłaby naprawić dużą farmę, opiekę zdrowotną lub badania medyczne, ale technologia wspólnego rejestru zapewnia naturalne rozwiązanie wielu z jej najgorszych problemów: braku przejrzystości, nieefektywności i biurokracji ”.

Blockchain może również zabezpieczać dokumentację medyczną i zapobiegać manipulowaniu nią. Albo jak Howard Orloff z Doradztwo stadne tak wyraźnie ujmuje to: „dwóch facetów i prawnik nigdy nie byliby w stanie wejść do gabinetu lekarskiego i usunąć dokumentacji medycznej… nawet w imieniu Prezydenta Stanów Zjednoczonych!”

Technologie współdzielonej księgi, takie jak łańcuch bloków, mogą znacznie poprawić wydajność wielu aspektów branży medycznej. Od prowadzenia dokumentacji po planowanie pacjentów, łatwość przesyłania informacji i zapewnienie zgodności z ustawami HIPAA i RODO.

Embleema, na przykład wypuszcza zgodny z HIPAA łańcuch bloków do bezpiecznego przechowywania danych EHR / EMR w środowisku, w którym właściciel (pacjent) ma pełną kontrolę nad danymi. W przeciwieństwie do wielu firm blockchain, zespół kierowniczy Embleema ma ponad 100-letnie doświadczenie w branży opieki zdrowotnej. Odkryli też, że technologia blockchain zapewnia doskonałe rozwiązanie do bezpiecznego przechowywania dokumentacji medycznej i danych oraz uzyskiwania do nich dostępu.

Poprawa wydajności i komunikacji

Praveen Suthrum Prezes i współzałożyciel NextServices, firma zajmująca się technologią i zarządzaniem w opiece zdrowotnej, która współpracuje z lekarzami i administratorami, mówi: „Przemysł medyczny działa w rozległych silosach. Systemy nie rozmawiają ze sobą. Mimo że dane są zdigitalizowane przy pomocy EHR, systemy nie komunikują się ze sobą. Dane są zablokowane. Śledzenie łańcucha dostaw leków i leków jest nieznane. Blockchain może usprawnić przepływ informacji medycznych w bezpieczny sposób ”.

Więc wiesz, kiedy przychodzisz na wizytę u specjalisty i musisz wypełnić nowy formularz, podać swoje dane po raz pięćdziesiąty lub zadzwonić do ubezpieczyciela i czekać w kolejce do „Careless Whisper”? Technologia Blockchain naprawi to wszystko, pozwalając ci po prostu pojawić się i zacząć.

Twoje dane będą bezpieczne i przenośne między lekarzami i dostawcami.

Zwalczanie podrabianych leków

„Podrabiane narkotyki zabijają ponad milion ludzi rocznie na całym świecie” – mówi Jeff Stollman RMTM. „Śledząc wszystkie transakcje farmaceutyczne w łańcuchu bloków, można łatwo określić, kiedy firma sprzedaje więcej produktów niż kupuje. Firma, która to robi, prawdopodobnie wprowadza na rynek podrobiony lub rozcieńczony produkt, ponieważ nie ma innego wytłumaczenia, że ​​jest w stanie sprzedać więcej produktów niż kupuje ”.

Istnieje wiele projektów w celu opracowania rozwiązania tego problemu. Jedna sieć Rozwiązanie dotyczące kontroli pochodzenia produktu, na przykład ma na celu zabezpieczenie łańcucha dostaw leków i zwalczanie podrabianych leków. Firma stara się również złagodzić zagrożenia związane z uwierzytelnianiem farmaceutycznym i serializacją urządzeń medycznych. Korzystanie z technologii blockchain zapewni kompleksowy system zarządzania dla całego procesu dystrybucji.

Pozwalając na autodiagnozę

Wreszcie, blockchain zrewolucjonizuje branżę medyczną, całkowicie eliminując zapotrzebowanie na lekarzy poprzez autodiagnozę.

OK, może nie. O ile blockchain naprawdę nie ma supermocy, w dającej się przewidzieć przyszłości nadal będziemy potrzebować lekarzy i chirurgów. W rzeczywistości robotyka i sztuczna inteligencja mają przewagę nad blockchainem, jeśli chodzi o usuwanie błędów ludzkich podczas zabiegów chirurgicznych lub wspomaganie diagnozy.

Ale kiedy blockchain i AI łączą siły, mogą się wydarzyć interesujące rzeczy. Aaron Vick jest członkiem rady doradczej C3D Medical LLC, firma badająca przyszłe możliwości badawcze poprzez tworzenie opartego na konsumentach łańcucha bloków do przesyłania danych interakcji między dostawcami. On mówi:

„Stworzymy pierwszy test interakcji genetycznej leków skierowany bezpośrednio do konsumenta, mający na celu informowanie osób o skutecznych i nieskutecznych lekach, a także o niebezpiecznych interakcjach”.

Czy zdarzyło Ci się znaleźć w Google Twoje objawy i samodzielnie zdiagnozować listę chorób zagrażających życiu? Albo sprawdziłeś skutki uboczne leków i przyprawiłeś o kołatanie serca? Nie będziesz już musiał tego robić. Blockchain zrewolucjonizuje branżę medyczną, a to już się zaczęło.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me