Nie brakuje innowacyjnych sposobów handlu Bitcoinami. Wprowadzenie kontraktów futures na Bitcoin pod koniec 2017 r. Przyniosło kilka korzyści, które traderzy na rynku kasowym powinni dokładnie przeanalizować. Jednak nawet handlowcy Bitcoin na rynku spot mają również dostęp do niektórych korzyści. Oto wady i zalety handlu kontraktami terminowymi typu futures na Bitcoin kontra spot Bitcoin.

Wybierz swój instrument

Załóżmy, że jesteś dochodowym traderem Bitcoin i jesteś nim już od kilku lat. Który styl handlu Bitcoinami zapewnia Twojemu kapitałowi największe korzyści? Czy powinieneś handlować kontraktami futures na Bitcoin lub pozostać z Bitcoin spot na tradycyjnej giełdzie kryptowalut?

Zmienność Bitcoina = bardzo wysokie marże kontraktowe

Wprowadzony w grudniu 2017 r Kontrakty terminowe na bitcoiny na CME kontrakt jest rozliczany gotówkowo z kwartalnym wygaśnięciem w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu. Oferują również kontrakty w „najbliższych dwóch kolejnych miesiącach, a nie w marcowym cyklu kwartalnym”. Wielkość kontraktu to pięć Bitcoinów, więc przy cenie gotówkowej BTCUSD wynoszącej 3400 USD, patrzysz na nominalną wartość kontraktu na 17000 USD. (Jest też plik Kontrakty terminowe CFE na bitcoiny dostępna umowa. Wielkość kontraktu to tylko 1 Bitcoin, więc lepiej nadaje się dla traderów o mniejszej kapitalizacji).

Jednak nie będziesz potrzebować pełnych 17 000 USD, aby handlować kontraktem CME. Początkowe marże (na podstawie 13 grudnia 2017 na TradeStation) stanowią 70 procent ceny rozliczeniowej kontraktów futures (około 11900 USD). Marże overnight są mniejsze i wynoszą 64% ceny rozliczenia kontraktów terminowych (ok. 10880 USD). W porównaniu z kontraktami terminowymi na indeksy giełdowe, takimi jak E-Mini S&Kontrakt P 500, kontrakty terminowe na Bitcoin oferują niewiarygodnie wysoki procent początkowej i nocnej marży. Oczywiście zmienna natura Bitcoina jest przyczyną ogromnego depozytu zabezpieczającego. Nie są jednak oferowane żadne specjalne marże dla handlu dziennego.

Atrakcyjną cechą handlu kontraktami futures mogą być mniejsze koszty prowizji handlowych w porównaniu do handlu Bitcoinem na giełdzie. Na przykład, powiedzmy, że chcesz zawrzeć trzy kontrakty CME Bitcoin po cenie 5000 USD na jeden dzień (kontrolujesz 75000 USD w Bitcoinach). Używasz zleceń z limitem do otwierania i zamykania transakcji. Zarządzasz 4-procentowym zyskiem na transakcji, wychodząc po 5200 $. Na TradeStation zapłacisz 4,50 USD za zakup kontraktów (1,50 USD za kontrakt) i 4,50 USD za ich sprzedaż. To tylko dziewięć dolców plus kilka groszy na opłaty regulacyjne itp.

Trading oferuje wyjątkowe rozwiązanie dla osób, które chcą handlować i inwestować pieniądze w celu zwiększenia swojego kapitału początkowego, jednak brakuje im czasu lub doświadczenia, aby samodzielnie inwestować. Z tego powodu brokerzy oferują możliwość kopiowania handlu. Istnieje wiele platform, które oferują kopiuj handel, i chociaż niektóre są ręczne, inne są zautomatyzowane lub półautomatyczne i wszystkie oferują różne odmiany handlu kopiowaniem. Ostatecznie traderzy powinni wybrać to, co dla nich najlepsze.Jeśli chciałbyś zacząć inwestować, ale nie masz dużego doświadczenia lub jesteś doświadczonym profesjonalistą, który chciałby uzyskać wgląd w analizę innych, korzystając z kopiowania inwestycji / Handel lustrzany może być doskonałym miejscem do rozpoczęcia.

Procentowe prowizje od giełd Spot Bitcoin

Porównaj tę cenę z transakcją spotową Bitcoin w Kraken. Załóżmy, że dokonałeś dokładnie tej samej transakcji o wartości dolara, kupując 75 000 USD BTCUSD za pomocą zlecenia z limitem. Zyskałeś 4 procent na swoim handlu, wychodząc z 78 000 $ dochodu brutto. Nie wykorzystałeś marży, wchodząc all-in z gotówką. Giełda oblicza twoją prowizję jako procent wartości transakcji Bitcoin w dolarach.

Obliczanie kosztów

Jako kupujący zamawiający z limitem zostaniesz sklasyfikowany jako producent. Jeśli miesięczny wolumen obrotu jest mniejszy niż 250 000 USD, prowizja za zakup wyniosłaby 0,12% lub 90 USD. Jeśli chciałbyś zamknąć swoją długą pozycję za pomocą zlecenia z limitem, zostałbyś również sklasyfikowany jako producent. Maklerzy (animatorzy rynku) otrzymują mniejszą prowizję niż takty (przy zleceniach rynkowych płacisz dużo wyższą prowizję w wysokości 0,22%). W tym przykładzie zamknięcie transakcji kosztowałoby 0,12 procent lub 93,60 USD.

W przypadku tej hipotetycznej transakcji spot Bitcoin z limitem zleceń, będziesz patrzeć na prowizję w obie strony (RT) w wysokości 183,60 USD. To o 174,60 USD więcej niż prowizja za trzy kontrakty futures RT na bitcoin na CME. Zarówno handel futures, jak i handel spotowy Bitcoin kontrolowały wartość Bitcoin o wartości 75000 USD.

Bitcoin futures vs. bitcoin spot konkurencja dla Twojej firmy

Brokerzy kontraktów terminowych na Bitcoin i tradycyjne giełdy spot Bitcoin konkurują o Twoje prowizje handlowe. Zdjęcie: rawpixel na Unsplash

Mniejszy handel dzienny

Teraz wyobraź sobie, że chcesz wykonać dwuprocentowy ruch w ciągu dnia z handlem Bitcoinem za 3400 USD i osiągasz sukces. Oto porównanie prowizji za zamówienia z limitem:

Handel spot Bitcoin:

Długie 5 jednostek Bitcoin po 3400 $

Wyjdź z 5 jednostek Bitcoin za 3468 USD

Zysk wynosi (68 USD * 5 jednostek Bitcoin) = 340 USD

340-40,08 $ prowizji RT = 299,20 $ zysk netto

Handel kontraktami terminowymi na Bitcoin:

1 długi kontrakt za 3400 USD

Wyjdź z 1 kontraktu za 3468 USD

Zysk wynosi (68 USD * 5 jednostek Bitcoin na kontrakt) = 340 USD

340-3 USD prowizji RT = 337 USD zysk netto

Jeśli rocznie dokonywałeś dziesiątek (setek) krótkoterminowych transakcji, prowizje za handel bitcoinami spot byłyby znacznie wyższe niż te za handel równoważną kwotą kontraktu futures w dolarach. Uważnie rozważ swoje prowizje handlowe, zwłaszcza jeśli jesteś hiperaktywnym traderem Bitcoin.

Prowizje za handel bitcoinami zdecydowanie wydają się być ułożone na korzyść kontraktów futures w zależności od umowy zawartej z tobą przez twojego brokera. Jednak opłaty producenta i takera znacznie spadają, jeśli masz znaczne miesięczne obroty na Kraken (i na wielu innych giełdach). Na przykład, załóżmy, że miesięczny wolumen obrotu na Kraken wynosi milion dolarów. Twoje opłaty za wytwórcę i takera spadną odpowiednio do 0,08% i 0,18%.

Prowizje to nie wszystko, a handel nie jest łatwy

Mając to na uwadze, nie pozwól, aby wyższe prowizje za handel spotowy Bitcoin odstraszyły Cię od tradycyjnej giełdy kryptowalut. Załóżmy, że jesteś długoterminowym obserwatorem trendów Bitcoin lub uśredniasz koszt dolara (DCA) i wykonujesz tylko kilka transakcji rocznie. Chcesz osiągnąć duże zyski dzięki przedłużonym transakcjom wstrzymania. Koszty prowizji nie pochłoną każdego roku aż tak dużej części Twojego zysku brutto. Będziesz także wolny od sporadycznych kłopotów i zacięć, które mogą trapić handlowców kontraktów terminowych.

Aktywny handel Bitcoinem lub jakimkolwiek innym instrumentem finansowym nie jest przeznaczony dla nieśmiałych, niedoświadczonych lub niedokapitalizowanych. Próba jednodniowego handlu Bitcoinem (kontraktami futures lub spot) wymaga nerwów i dostępu do wymiernej, sprawdzonej metodologii handlu. Jeśli jesteś aktywnym traderem, niższa prowizja w kontraktach terminowych na Bitcoin może pomóc Ci zarobić znacznie więcej (lub stracić dużo mniej) pieniędzy na każdej transakcji, w porównaniu do handlu spotem Bitcoin na giełdzie. Jednak niskie prowizje nie oznaczają przysiadu, chyba że jesteś konsekwentnie dochodowym inwestorem Bitcoin.

Oto główne zalety i wady handlu kontraktami futures na Bitcoin i spotem Bitcoin na giełdzie:

Zalety każdego

Kontrakty terminowe na Bitcoin:

 • Rozliczane gotówkowo; żaden bitcoin nie zmienia właściciela po wygaśnięciu z kontraktami futures na CME lub CFE (jednak nadchodzący kontrakt futures na Bakkt zostanie rozliczony w Bitcoin)
 • IRS sekcja 1256 korzyści podatkowe (40% opodatkowane stawkami krótkoterminowych zysków kapitałowych, 60% opodatkowane stawkami długoterminowymi)
 • Żadnych problemów z pamięcią (zostaw portfel kryptowalut w domu)
 • Nie są znane żadne problemy hakerów
 • Regulowane przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC), wszystkie konta ubezpieczone od kradzieży itp.
 • Niskie prowizje (konieczność dla day traderów)
 • Niektórzy brokerzy kontraktów terminowych oferują bezpłatną lub niedrogą profesjonalną platformę do tworzenia wykresów i analiz dla posiadaczy rachunków
 • Możliwy jest handel spreadami i możliwości zabezpieczania (np .: krótkie kontrakty terminowe na czerwiec, długie kontrakty na wrzesień itp.)
 • Wraz ze wzrostem wolumenu handlu opcje na kontrakty terminowe na Bitcoin stają się możliwe

Spot Bitcoin:

 • Możliwa jest dźwignia dwóch, trzech, czterech, a nawet pięciu razy
 • Dostępne zlecenia rynkowe, limit, stop loss, take profit, rozliczenie pozycji i połączone zlecenia
 • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 możliwości handlowych i brak weekendowych luk cenowych na wykresach
 • Możesz kupować i sprzedawać Bitcoiny w jednostkach ułamkowych (możliwe transakcje o niewielkich dolarach, świetne dla inwestorów DCA)
 • Niektóre giełdy oferują w pełni ubezpieczone konta (bez problemów z hakerem lub kradzieżą)
 • Niektóre giełdy zapewniają niskokosztową chłodnię offline
 • Różnorodne giełdy oferują podstawowe wykresy, wskaźniki techniczne i inne narzędzia handlowe

Wady każdego

Kontrakty terminowe na Bitcoin:

 • Kontrakty terminowe na Bitcoin nie są dostępne od piątku po południu do niedzieli po południu
 • Zlecenia rynkowe nie są dostępne, tylko zlecenia typu limit i stop
 • Początkowy depozyt zabezpieczający wynosi około 70 procent wartości kontraktu, więc nie jest dostępna duża dźwignia
 • Na wykresach możliwe są duże luki cenowe z powodu weekendowego wstrzymania handlu
 • Istnieje możliwość wykonania ruchów limit-up i limit-down przeciwko Tobie
 • Nie są dostępne żadne ułamkowe rozmiary kontraktów
 • Ważne jest, aby zwrócić uwagę na rolka kontraktu data
 • Kontrakty terminowe na Bitcoin są nadal rynkiem o stosunkowo niewielkim wolumenie
 • Rynki o niskim wolumenie są szczególnie podatne na skoki w miarę zmiany wielkości graczy
 • Kontrakty terminowe na Bitcoin mogą nie być odpowiednie do długoterminowych spekulacji, z wyjątkiem zarządzających funduszami hedgingowymi lub bogatych inwestorów

Spot Bitcoin:

 • Wysokie prowizje mogą sprawić, że daytrading stanie się nieatrakcyjny
 • W zależności od giełdy możliwe są problemy z hakerem i kradzieżą
 • Brak korzyści podatkowych zgodnie z sekcją 1256 IRS
 • Obowiązują odsetki od depozytu i koszty rolowania
 • Rynki o niskim wolumenie są szczególnie podatne na skoki w miarę zmiany wielkości graczy
 • Być może będziesz musiał zapłacić za zewnętrzną platformę do tworzenia wykresów i analiz, aby uzyskać wskaźniki projakościowe, systemy transakcyjne, narzędzia do przepływu zamówień i wprowadzania zamówień
 • Musisz stale być na bieżąco ze wszystkimi zasadami, przepisami i kwestiami podatkowymi, które mają wpływ na Bitcoin

Bitcoin Futures vs. Bitcoin Spot

Jeśli jesteś wysoko wykwalifikowanym day traderem, kontrakty terminowe na Bitcoin wyglądają na realną alternatywę dla handlu spotem Bitcoin na giełdzie. Będziesz cieszyć się niskimi kosztami prowizji i wygodą rozliczeń gotówkowych. Są to prawdopodobnie dwie najbardziej przekonujące zalety w porównaniu z handlem spotem Bitcoin.

Jeśli jednak jesteś inwestorem typu swing, obserwatorem długoterminowych trendów lub inwestorem DCA, handel Bitcoinem na giełdzie może być mniej stresującą ścieżką. Nie będziesz musiał radzić sobie z niechlujnymi lukami cenowymi na swoich wykresach w niedzielne wieczory (a zwłaszcza w poniedziałkowe poranki). Będziesz mieć pełną kontrolę nad wielkością dźwigni, jakiej pragniesz (zero lub do pięciu do jednego), podczas gdy inwestorzy futures na Bitcoin nie. Kiedy handlujesz Bitcoin spot na giełdzie, masz do wyboru znacznie więcej typów zleceń w porównaniu z inwestorami futures.

Być może najlepsze jest to, że kiedy handlujesz spotem Bitcoin bez żadnej dźwigni, nagły szok rynkowy w stosunku do Twojej pozycji niekoniecznie cię zlikwiduje. Nagły, w ciągu nocy ruch w Bitcoinie z 3500 do 7000 USD (nie myśl, że to nie może się zdarzyć) może łatwo zniszczyć Twoje konto futures na Bitcoin (jeśli jesteś krótki), pozostawiając dziesiątki (setki) tysięcy niespłacalnych długów. To samo dotyczy krótkich spotów Bitcoin z trzy-, cztero- lub nawet pięciokrotną dźwignią.

Podejdź do własnych przemyślanych wniosków dotyczących kwestii kontraktów terminowych na Bitcoin kontra Bitcoin spot. Każdy rodzaj handlu wiąże się z plusami i minusami, a do Ciebie należy dokonanie odpowiedniego wyboru w oparciu o własne wyjątkowe okoliczności.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me