Media, które kiedyś wychwalały historie wzrostu bitcoina, teraz opisują bańkę Bitcoin, która pękła. Ekonomiści, którzy początkowo byli ciekawi nowego typu systemu monetarnego, teraz przepowiadają panikę. W tym dziwnym klimacie po upadku z dużych wysokości warto się zastanowić, jak się tu dostaliśmy i co to wszystko oznacza.

W tym artykule przyjrzymy się wymiernie Bitcoinowi, jego sukcesowi dla kryptowalut, możliwościom przyszłego wzrostu i konsekwencjom jego spadającej ceny.

Bitcoin Bubble zwrócił uwagę na kryptowaluty

Droga bitcoina od zapomnienia do głównego nurtu to historia na wieki. Wynalazek Satoshiego uczynił z ludzi milionerów. Co ważniejsze, otworzył jednak nowy świat krypto-technologii do przechowywania informacji i wymiany wartości. Nawet bez późniejszego wzrostu wartości do tysięcy dolarów Bitcoin byłby znaczącym osiągnięciem tylko dla wynalezienia blockchain.

A jednak Bitcoin zyskał na wartości. Od zwykłych groszy do obecnego poziomu tysięcy dolarów, każdy, kto zainwestował w Bitcoin w dowolnym okresie dłuższym niż dwa lata, zarabiał pieniądze. W codziennych cyklach informacyjnych niestabilnych zmian cen i ogromnego spadku w ciągu ostatnich kilku miesięcy, czasami trudno jest pamiętać, że jeśli zainwestowałeś w Bitcoin przed 2017 r., Obecnie masz co najmniej 6-krotny zwrot z inwestycji.

liczba utxo

Liczba transakcji na Bitcoin – przez Ladislav Mecir – CC

Jednak większość ludzi dowiedziała się o Bitcoinie w 2017 roku, co spowodowało ogromne wzrosty cen. Podczas spowolnienia w tym roku większość nowych inwestorów uciekła. Ten lot jest z pewnością negatywny, jeśli cieszyłeś się patrząc na swoje portfolio, podczas gdy Bitcoin przekraczał 15 000 $.

Jednak na szerszą skalę bańka bitcoinowa od nowych inwestorów dała jasno do zrozumienia, że ​​kryptowaluta jest ogólnie dostępna. Ta publiczna ekspozycja przyniosła zmienność, ale zachęciła również do nowych talentów, innowacji i inwestycji w szeroko pojętą społeczność kryptowalut.

Powrót zainteresowania do przypadków użycia Blockchain

Ponieważ cena Bitcoina spadła po okresie bańki, osłabiła to część szału związanego z handlem kryptowalutami. Inwestorzy stali się bardziej świadomi ogólnego spowolnienia na rynku. Chcą zobaczyć projekty, które mają rzeczywiste przypadki użycia i sprawdzone technologie. Co więcej, inwestorzy chcą zobaczyć projekty, które rozwiązują problem ostatniej mili, w którym tak wiele wczesnych ICO poszło nie tak. Ostatnia mila odnosi się do trudnego etapu dostarczenia użytecznej usługi bezpośrednio konsumentowi detalicznemu w przewidywalny sposób.

technologia bitcoin

Blockchain wyjaśniono w białej księdze Bitcoin

Powrót do uzasadnionych przypadków użycia z prawdziwymi klientami był szokiem, jakiego potrzebował system kryptowalut. Chociaż w następstwie załamania jest to bolesne dla inwestorów, którzy zbliżyli się do szczytu, ostatecznie zacieśnienie rynku wzmocni firmy i projekty, które przez to przebrną.

Zmuszą blockchain, aby mniej dotyczył altcoinów, a więcej prawdziwej technologii. Ponieważ w tym miejscu zawsze był największy potencjał blockchain, jest to obiecujący rozwój dla osób grających w długą grę i stawiających na ekosystem jako całość.

Waluta a inwestycja: największa przeszkoda Bitcoina

Skupienie się na rzeczywistych przypadkach użycia dla zwykłych użytkowników dotyczy również Bitcoin. Pierwotnym pomysłem stojącym za Bitcoin był system płatności i waluta. Oczywiście za Bitcoin można kupić fajne rzeczy. Jednak do tej pory używanie go w ten sposób nie było opłacalne.

Do tej pory Bitcoin był przede wszystkim magazynem wartości i narzędziem inwestycyjnym. Pomimo niezliczonych argumentów, że nie ma to być aktywa sekurytyzowane, faktem jest, że Bitcoin był inwestycją dla większości ludzi, którzy go posiadają.

Największą przeszkodą na drodze Bitcoina jest uczynienie go bardziej użytecznym dla mniejszych płatności. Opłaty muszą zostać obniżone, a transakcje muszą przebiegać szybciej. Efektem ubocznym bańki bitcoinowej jest to, że ludzie zdali sobie sprawę z problemów ze skalowalnością Bitcoina i problemów z opłatami, gdy tysiące ludzi stale go używa. Po pojawieniu się bańki nastąpił wielki nacisk na środki skalowalności, takie jak SegWit, aby zmniejszyć opłaty i czasy potwierdzeń.

Co najważniejsze, poważny rozwój i wczesne wdrożenie Lightning Network nastąpiło po bańce. Jeśli się powiedzie, Lightning Network może dokonać natychmiastowych, niskich opłat za Bitcoin, otwierając nowy świat potencjalnych transakcji detalicznych.

Bitcoin nie może już być najlepszą monetą

transakcja bitccoin

Prawdziwa transakcja Bitcoin Kraken do portfela sprzętowego – z Wikipedii CC

Bitcoin ma zdecydowanie najbardziej historyczną historię i największą markę ze wszystkich monet. Istnieje również dobry powód do dominacji Bitcoina. Okazało się bezpieczne, proste i skuteczne przez długi czas. Jego pierwsza przewaga rynkowa nadal czyni go liderem.

Niemniej jednak często czyta się artykuły o „zabójcach bitcoinów”, które mogą oznaczać koniec dla matki wszystkich kryptowalut. Wobec braku wdrożenia Lightning Network i tylko 40% transakcji obsługujących SegWit, wiele monet czeka na skrzydłach, aby objąć płaszcz dominującej platformy płatniczej.

Prawdopodobnie inne monety, takie jak Litecoin, XRP, a nawet Bitcoin Cash, są lepiej dostosowane do zadań, do których Bitcoin został pierwotnie zaprojektowany. Historia i marka mogą nie wystarczyć, aby utrzymać Bitcoin na powierzchni w nieskończoność. Aby była najlepszą dostępną monetą, trzeba będzie dokonać poważnych ulepszeń infrastruktury.

Hodl lub Nah?

Wiele osób w tym artykule będzie kwestionować tytuł bańki Bitcoin. Wolą nazywać to zapaścią na drodze do większego wyzdrowienia. Jest całkiem jasne, że odrobina manii rynkowej wywołała bańkę cenową Bitcoina. Nie oznacza to, że długoterminowa inwestycja w Bitcoin jest przestarzałą strategią.

Wielu ekonomistów zgodziło się, ale historycznie ekonomiści nie byli zbyt dobrzy w przewidywaniu zachowania ekosystemu Bitcoin i kryptowalut.

bańka bitcoinowa

Cena a zmienność w Bitcoinie – Ladislav Mecir – CC

Ostatecznie decyzja o dalszym inwestowaniu po bańce Bitcoin powinna być oparta na długoterminowej perspektywie na przestrzeni wielu lat. Czy uważasz, że Bitcoin ma długą żywotność? Czy społeczność Bitcoin będzie miała wolę zmiany w odpowiedzi na wyzwania innych szybszych i tańszych opcji płatności kryptograficznych? Oto rodzaje pytań z szerszej perspektywy, jakie inwestorzy powinni sobie zadawać po tegorocznym spadku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me