Badanie wyników przeglądu ICO Market przeprowadzonego przez ICObench

6 kwietnia na stronie przeglądu ICO ICObench opublikowali przegląd ICO Market Review za marzec wraz z fascynującymi danymi branżowymi. Zawiera dane na temat różnych platform ICO, ogólnych trendów rynkowych, statystyk branżowych i wiele więcej.

Przeczytaliśmy raport i zebraliśmy tutaj kilka najciekawszych spostrzeżeń. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o dotychczasowym stanie ICO i dokąd może zmierzać ta nowa forma finansowania społecznościowego.

Stany Zjednoczone dominują na rynku ICO, ale mniejsze kraje też robią furorę.

Z 415 ICO, Stany Zjednoczone prawie podwoiły liczbę ICO w porównaniu do miejsc numer 2 i 3, Rosja (238) i Wielka Brytania (221). Singapur i Szwajcaria to jedyne dwa pozostałe kraje pod względem liczby trzycyfrowej, z odpowiednio 187 i 123 ICO.

Szwajcaria zajmuje czwarte miejsce pod względem liczby ICO, ale drugie miejsce pod względem łącznej kwoty zebranych funduszy. Kraj ten jest tylko jednym z dwóch, które otrzymały ponad 1 miliard dolarów składek – drugim są Stany Zjednoczone. Ze względu na otwartość rządu na technologię blockchain, Zug, Szwajcaria (AKA Crypto Valley) szybko stała się krypto-stolicą. Jest prawdopodobne, że kraj nadal będzie odnosił dalsze sukcesy ICO.

Mapa danych ICO według krajów

Najbardziej zaskakujący jest jednak wpływ, jaki mniejsze kraje mają na rynek ICO. Estonia produkuje aż 77,1 ICO na 1 milion mieszkańców podczas gdy Singapur może pochwalić się 31,9 na 1 milion. Porównując to ze wskaźnikiem w Stanach Zjednoczonych, który wynosi niewiele ponad 1 ICO na 1 milion mieszkańców, jasne jest, że te narody chcą wyrobić sobie markę w świecie blockchain.

Ethereum jest zdecydowanie preferowaną platformą ICO.

Ethereum posiada 81,14% dominacji rynkowej w stosunku do innych platform ICO. Kolejna platforma na liście, Waves, zajmuje nieco ponad 3%. Sądząc po wielkości społeczności programistów Ethereum i reputacji sieci, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby platforma utrzymała swoją dominację.

Popularność ICO według platformy

Chociaż NEO gościło zaledwie 14 ICO, jest liderem pod względem liczby funduszy zebranych dla każdego z nich. Średnio każda z NEO ICO zebrała ponad 5 milionów dolarów. Kolejnymi co do wielkości platformami pod tym względem są Stellar i projekty, które zbudowały własny blockchain ze średnim wzrostem o nieco ponad 3 miliony dolarów na ICO.

Kolejną statystyką na korzyść NEO jest średni wynik, jaki uzyskują jego ICO. Projekty oparte na NEO mają najwyższą ocenę spośród wszystkich platform. Może to wynikać z wysokich kosztów GAS związanych z realizacją inteligentnego kontraktu NEO. Koszt ten ma tendencję do eliminowania wielu mniej renomowanych projektów, które można znaleźć w innych sieciach.

Bańka ICO mogła pęknąć.

Chociaż liczba ICO jest najwyższa w historii, kwota, którą podnoszą, jest najniższa, jaką kiedykolwiek osiągnęli. Całkowita średnia rynkowa wynosi 1,8 miliona dolarów – zaledwie 10% najwyższego poziomu z września.

dane ICO miesiąc po miesiącu

Patrząc tylko na marzec, trend nadal się utrzymuje. Liczba ICO rosła z każdym tygodniem, podczas gdy ich wartość nadal spada. W ostatnim tygodniu marca średnie finansowanie ICO wyniosło marne 348 400 USD.

Mogło być kilka rzeczy, które spowodowały ten trend spadkowy. Spadek całego rynku kryptowalut najprawdopodobniej miał największy wpływ na kwotę, jaką ICO mogły zebrać. Co więcej, liczne oszustwa związane z wyjazdem i podejrzane projekty wywarły trwały wpływ na społeczność. Potencjalni inwestorzy są teraz bardziej niechętni wpłacaniu pieniędzy na ICO, zamiast tego decydują się poczekać, aż moneta trafi na popularne giełdy, aby ją kupić.

Ale inwestowanie w ICO nadal może być lukratywnym biznesem.

Gdybyś zainwestował zaledwie 1000 USD w NEO (w tamtym czasie Antshares) podczas jego ICO, miałbyś dziś ponad 1,5 miliona USD. To około 160 000% zwrotu w ciągu 7 miesięcy. Pozwól temu na chwilę zapaść. Nawet dziesiąty najbardziej udany ICO, Golem, przyniósł zwrot z inwestycji (ROI) na poziomie ~ 2000% w ciągu ostatniego półtora roku.

ROI ICO

Ujmując to z perspektywy, jeśli zainwestowałeś w najlepsze akcje S&P 500 w zeszłym roku uzyskałbyś tylko 132% zwrotu.

Biorąc pod uwagę spadek inwestycji ICO, trudno powiedzieć, czy istnieje większa szansa teraz, gdy projekty wyceniają monety niżej podczas sprzedaży zbiorowej, czy też zainteresowanie nie jest już wystarczające, aby przynieść wcześniej wysokie zyski.

Co czeka ICO?

Wydaje się, że rynek się kręci, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak zareagują ICO. Znaczący byk może spowodować kolejną falę manii wywołanej przez FOMO w świecie ICO. Ale jest całkiem możliwe, że możliwości w 2017 roku były jednorazową okazją.

Chociaż średnia kwota zebrana przez każdy projekt znacznie spadła, liczba osób decydujących się na pozyskanie funduszy w ten sposób nie przestała rosnąć. Można śmiało powiedzieć, że z perspektywy finansowania start-upów, ICO nigdzie się nie wybierają w najbliższym czasie.

Jak zawsze, zalecana ścieżka jest dla Ciebie: przeprowadzaj własne badania, nie inwestuj więcej, niż możesz stracić, i trzymaj się na całe życie. Miłego polowania (ICO)!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me