Szybkie statystyki wydobywania Bytecoin

Szybkie statystyki wydobywania Bytecoin

Bytecoin, plik rzekomo zacieniony blockchain, z którego rozwidliło się Monero, może nadal być solidną opcją do inwestowania mocy obliczeniowej. Jednak, podobnie jak wszelkie rozważania przed wydobyciem, które możesz podjąć, wydobywanie Bytecoin sprowadza się do liczb.

Szybkie podsumowanie

Bytecoin był pierwszym blockchainem na scenie, z którym można było natywnie uruchomić Cryptonote, filar technologii anonimizacji Bytecoin. Uruchomiony w 2012 roku Bytecoin wykorzystuje podpisy pierścieniowe do tworzenia niemożliwych do połączenia transakcji między ukrytymi adresami, wspierając ekosystem anonimowości w ich łańcuchu bloków. Większość przypadków użycia Bytecoin pokrywa się z Bitcoinem i innymi kryptowalutami przetwarzającymi płatności. Jednak czynnik różnicujący Bytecoin jest wspólny między jego pełną anonimizacją blockchain a jego pierwszą na rynku obecnością.

Aby uzyskać pełną historię na temat Bytecoin, przejdź do naszego bardziej szczegółowego wyjaśnienia, które obejmuje, jak działa Bytecoin oraz gdzie kupować i sprzedawać.

Czy Bytecoin Mining może być opłacalne??

Zanim wskoczysz do świata górnictwa, konieczne jest pewne planowanie, aby wyznaczyć sobie ścieżkę i zdefiniować cele. Opłacalność wydobywania Bytecoin, podobnie jak większości innych monet możliwych do wydobycia, można zredukować do kilku kluczowych czynników, a twoja moc haszowania jest nadrzędna dla wszystkich innych elementów. Mówiąc najprościej, im więcej twoja platforma może haszować na sekundę i im mniej kosztuje dziennie jej uruchomienie, tym większy zysk możesz zarobić.

Co wydobyć Kalkulator wydobycia Bytecoin

Kalkulator opłacalności wydobycia Bytecoin

Na szczęście liczby te są stosunkowo łatwe do przewidzenia i przydatne kalkulator rentowności. Dzięki niewielkiemu wglądowi w początkowe koszty i koszty operacyjne, możesz zorientować się, ile wydobycia możesz się spodziewać i kiedy możesz zobaczyć próg rentowności w kosztach sprzętu.

Wypróbowując kilka różnych scenariuszy z mocą mieszania różnych opcji sprzętowych CPU, GPU lub ASIC, możesz zacząć rozumieć, że im większa moc mieszania możesz rzucić na swoją operację, tym szybciej osiągniesz swoją rentowność i stworzysz miejsce na nowe inwestycje lub zyski.

Podjęcie decyzji, czy wydobycie Bytecoin jest opłacalne, obejmuje wiele tych samych pytań, które dotyczą rentowności dowolnej monety do wydobywania. Te pytania zaczynają się od twojej mocy haszowania i rozszerzają się na inne obszary rozważań, które mogą zmniejszyć lub poszerzyć marginesy twojej platformy górniczej. Niektóre czynniki, takie jak koszt energii w przeliczeniu na kilowat lub moc, jakiej będzie wymagała Twoja platforma, są łatwo odzwierciedlane w kalkulatorze rentowności, ale nie dają pełnego obrazu potencjalnych wyzwań dla Twojego wyniku finansowego. Zmiany polityczne lub ekonomiczne wiatry mogą zmienić koszt energii lub Twój dostęp do dobrych źródeł energii. Oprogramowanie i sprzęt mogą zawieść, prowadząc do nieoczekiwanych przestojów, które obniżają prognozy zysków. Co więcej, co powinno być dość oczywiste, ceny kryptowalut ulegają znacznym wahaniom.

Zabezpiecz swoje ryzyko przed tymi mniej kontrolowalnymi czynnikami, które mogą wpłynąć na twoją rentowność, tworząc pewne scenariusze wysokich i niskich. Na przykład, jaki jest próg rentowności Twojej operacji, jeśli cena Bytecoin spadnie o połowę? Jaki jest Twój próg rentowności, jeśli cena się podwoi? Idź o krok dalej i zbadaj alternatywne opcje źródeł energii. Dywersyfikacja źródła zasilania ochroni twoje przedsięwzięcie wydobywcze, jeśli siły ekonomiczne, które ulegną zmianie w okresie eksploatacji twojej operacji.

Podsumowując, wydobycie Bytecoina jest opłacalne? Prawdopodobnie, ale istnieje ryzyko. Przeprowadź badania, wykorzystaj dostępne zasoby i buduj w ramach swojego budżetu. Małe platformy rzadko wydobywają więcej wartości niż koszt energii elektrycznej, ale kto wie, ceny kryptowalut ulegają znacznym wahaniom.

Mówiąc o fluktuacjach

Kryptowaluty są niestabilne, nie są szokujące, a Bytecoin nie jest z tego zwolniony. Sprawdzić wykresy cen sięga 2014 roku dla Bytecoin.

Cena Bytecoina po wiadomościach o Binance

Skoki cen Bytecoin po przyjęciu Binance

Bytecoin odnotował kilka znacznych skoków w swojej historii cenowej. Ostatni skok przypisano wiadomościom i późniejszemu przyjęciu BCN na największym na świecie giełda kryptowalut, Binance, 8 maja 2018 r. Jednak ogólny trend cen Bytecoina był w dużej mierze powiązany z ruchami na rynku kryptowalut jako całości i oczywiście dominujący na rynku Bitcoin.

Przyjęcie użytkowników i wzrost przypadków użycia przypuszczalnie pomogą napędzać wzrost sieci Bytecoin i spekulacyjnie wpłynąć na cenę rynkową. Jednak rentowność wydobycia będzie zależała od tego, czy Bytecoin może doświadczyć długoterminowego wzrostu cen pomimo krótkoterminowych skoków cen, czy przynajmniej wygeneruje wyższe wyceny cen niż ogólne koszty operacyjne wydobycia.

Co jest w sklepie

W przygotowaniu dla Bytecoin, na ich niedawno zaktualizowany plan działania na 28 czerwca, W najbliższej przyszłości podano kilka konkretnych dat. Obejmuje to planowany hard fork na 31 sierpnia. W idealnym przypadku te długoterminowe cele, w tym ekspansja na rynek afrykański w trzecim kwartale 2018 r., Mogą doprowadzić do zbudowania lepszej bazy cenowej w Bytecoin.

Mapa drogowa Bytecoin

Mapa drogowa Bytecoin – kolejny krok na nowe rynki i nadchodzący hard fork

Wrap It Up

Rentowność wydobycia Bytecoin jest z pewnością możliwa w krótkim okresie. Ale wielkie zyski trzeba będzie zobaczyć w przyszłości, a zespół open source realizuje swoje plany. Społeczność górnicza jest silna, a Bytecoin wydaje się być przyjazny dla ASIC, przynajmniej do końca 2018 roku, pozostawiając ekosystem otwarty na wydobycie na dużą skalę z przyjaznych dla Cryptonote chipsetów ASIC.

Ogólnie rzecz biorąc, rentowność będzie bezpośrednim wynikiem dostępu operacji do wskaźnika mieszania, taniej i przewidywalnej mocy oraz stabilnego wzrostu ceny Bytecoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me