Uwaga redaktora: poniższy post jest postem gościnnym przesłanym przez ZenLedger.

Księgowość to podstawa każdej firmy. Potrzebujesz uporządkowanego rejestru wszystkich transakcji, które mają miejsce w organizacji, zanim będziesz mógł zrozumieć przepływy pieniężne w swojej firmie. Dlatego wszyscy, od praktykujących indywidualnie po organizacje non-profit, po międzynarodowe konglomeraty, powierzają profesjonalnym CPA kluczowe zadanie równoważenia ksiąg.

Tak duża część księgowości polega na klasyfikowaniu i rejestrowaniu transakcji. Klienci polegają na CPA w celu demistyfikacji egzotycznych klas aktywów i zapewnienia ich zgodności z kodeksami podatkowymi, przepisami i regulacjami. Wraz ze wzrostem popytu na kryptowaluty warto być poinformowanym.

Jeśli jesteś CPA, to tylko kwestia czasu, zanim klient zapyta Cię o radzenie sobie z kryptowalutą.

Co się dzieje, gdy otrzymujesz płatności w krypto? Jak klasyfikujesz kupno, sprzedaż i handel kryptowalutami? W tym poście odpowiemy na te i inne pytania. Oto 8 wskazówek dotyczących księgowości dla CPA Crypto.

Co to jest kryptowaluta w CPA?

Dla reszty świata kryptowaluta jest cyfrową walutą, która wykorzystuje szyfrowanie do regulowania „drukowania”, weryfikacji transakcji i utrzymywania przejrzystej, rozproszonej księgi zwanej blockchain.

Dla CPA kryptowaluta nie jest walutą, to własność. IRS, wraz z organizacjami podatkowymi większości krajów rozwiniętych, klasyfikuje kryptowaluty jako nieruchomości podlegające podatkowi od zysków kapitałowych.

Oznacza to, że nawet jeśli Twój klient traktuje kryptowaluty jak walutę i, powiedzmy, kupi Bugatti Veyron za bitcoiny, nadal może być winien wysoki podatek od zysków kapitałowych z transakcji. Zakup jest traktowany jako sprzedaż majątku. Jeśli wartość bitcoinów wzrosła od czasu ich zakupu przez klienta, są one winne podatki od zysków kapitałowych w oparciu o wartość bitcoinów w momencie sprzedaży.

I chociaż kiedyś istniały pewne niejednoznaczności związane z „wymianą podobnego rodzaju” jednej kryptowaluty na inną, nowy kodeks podatkowy USA zmienia sekcję IRC 1031 (a) (1), zamykając tę ​​lukę prawną i czyniąc wszystkie transakcje kryptowalutami zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu.

Wskazówki dotyczące księgowości dla Crypto CPA

Wiemy więc, że jesteśmy winni podatki od wszystkich transakcji kryptograficznych, w tym zakupów towarów i usług oraz podobnych transakcji. Ponieważ reszta świata traktuje kryptowalutę jak walutę, ale organizacje podatkowe traktują ją jako własność, księgowość może stać się dość skomplikowana. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci trzymać książki prosto i wąsko.

Wskazówka 1 – Każda transakcja kryptograficzna jest zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu. Warto powtórzyć, że kupowanie, sprzedawanie lub handel kryptowalutą skutkuje zyskami lub stratami kapitałowymi. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy kupujesz towary i usługi za pomocą kryptowalut (liczy się to jako sprzedaż aktywów) lub wymieniasz jedną kryptowalutę na inną (np. Bitcoin za Ethereum).

Wskazówka 2 – Trzymaj kryptowalutę przez ponad rok.

Jako zdarzenie podlegające opodatkowaniu, które generuje zyski lub straty kapitałowe, możliwe jest skorzystanie z niższej stawki podatku od długoterminowych zysków kapitałowych od transakcji kryptowalutowych.

Wskazówka 3 – Płatności w kryptowalutach są traktowane jako zwykły dochód.

Jeśli otrzymujesz płatność kryptograficzną w zamian za towary, usługi lub jako wynagrodzenie, możesz traktować ją jako zwykły dochód według godziwej wartości rynkowej krypto w momencie jej otrzymania.

Wskazówka 4 – Brak podatków od zysków kapitałowych z darowizn kryptowalut na rzecz zwolnionych z podatku organizacji charytatywnych w USA.

Nie musisz płacić podatku od zysków kapitałowych od darowizn w postaci kryptowalut na rzecz organizacji charytatywnych zwolnionych z podatku, uznanych przez IRS (np. Status 501 (c) (3)). Możesz nawet odliczyć darowiznę od podatków w oparciu o godziwą wartość rynkową kryptowaluty w dniu transakcji.

Wskazówka 5 – Traktuj zrzuty z powietrza, rozwidlenia i wydobycie jako dochód podlegający opodatkowaniu.

Airdropy, widelce i kopanie kryptowalut wydają się generować pieniądze z powietrza, ale nadal podlegają podatkom. Polityka IRS polega na traktowaniu nowej kryptowaluty jako dochodu podlegającego opodatkowaniu w oparciu o godziwą wartość rynkową w momencie transakcji. Sprzęt do wydobywania kryptowalut można odliczyć jako koszt biznesowy.

Wskazówka 6 – Rozważ natychmiastową zamianę krypto na gotówkę.

Jeśli pozwolisz klientom płacić Ci w kryptowalutach, dostępnych jest wiele usług, które pozwalają natychmiast zamienić je na gotówkę. Zmniejsza to ryzyko zmienności w transakcjach z kryptowalutami i może uprościć księgowość, a jednocześnie umożliwia dostosowanie preferowanego prawnego środka płatniczego klientów.

Wskazówka 7 – Zwróć uwagę na regionalne prawa i przepisy.

Kryptowaluta to nowa klasa aktywów. Przepisy i regulacje różnią się w zależności od kraju. Stany mogą mieć własne dodatkowe przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut. Ważne jest, aby zrozumieć lokalne przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut, które powinieneś obliczyć podatki kryptograficzne.

Wskazówka 8 – Użyj oprogramowania do rozliczania podatku kryptograficznego.

W kontaktach z IRS ważne jest, aby być bardziej aktywnym niż reakcyjnym. Dokładne raportowanie wewnętrzne to najlepszy sposób na osiągnięcie postępów i uniknięcie kar i opłat prawnych. ZenLedger usługa podatkowa Crypto umożliwia importowanie transakcji kryptowalutowych, obliczanie zysków i dochodów oraz automatyczne wypełnianie formularzy podatkowych, takich jak 8949, Schedule D, FinCen114 & FBAR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me