Coinbase szybko stała się aplikacją defacto, dzięki której można zacząć inwestować w kryptowalutę. Chwalenie się 30 milionów użytkowników i ponad 150 miliardów dolarów w transakcjach, nic dziwnego, że giełda jest tak dobrze widoczna, jak ona. Jako osoba, która chce zacząć inwestować w kryptowaluty, może się wydawać, że nie ma innej dostępnej platformy

Cóż, mam dla ciebie wiadomość. Dostępne są nie tylko inne platformy, ale wiele z tych giełd ma zalety, które są lepsze niż wysokie opłaty i ograniczone opcje handlowe znalezione w Coinbase, po prostu czytaj dalej, aby znaleźć alternatywa bazy monet to działa dla Ciebie!

W tym artykule przedstawię przegląd czterech alternatyw dla Coinbase i ich zalet. Alternatywy to:

  • Bliźnięta – Bardziej zaawansowany handel przy niższych kosztach
  • Coinbase Pro (wcześniej znany jako GDAX) – Płynne przejście z Coinbase
  • Kraken – Sposób na rozszerzenie portfela altcoinów
  • Bankomaty Bitcoin – Opcja dla osób bez konta

Najważniejsze informacje dotyczące Coinbase

Gemini – bardziej zaawansowany handel przy niższych kosztach

Może przyzwyczaiłeś się do handlu na Coinbase i chcesz dodać zaawansowane taktyki do swojej strategii inwestycyjnej. A może masz już tradycyjne doświadczenie inwestycyjne, więc uproszczona platforma Coinbase nie przemawia do Ciebie. Tak czy inaczej, Gemini jest warte twojej uwagi.

Gemini to giełda kryptowalut, na której można kupować i handlować Bitcoin i Ethereum. Platforma ma bardziej złożony interfejs niż prosty projekt Coinbase, ale nadal jest wystarczająco intuicyjna, aby nowi inwestorzy mogli się zorientować.

Podobnie jak w przypadku większości giełd, kupujesz / sprzedajesz monety za pośrednictwem księgi zamówień – to inny proces niż ten, który znajdziesz w Coinbase. Jeśli masz strategiczne podejście do swojego zamówienia, często możesz dostać swoje monety pod adresem lepsza cena niż cena ustalona na Coinbase. Możesz umieścić zlecenia rynkowe i limitowe a także ustawianie zamówień przez producenta lub anulowanie (MOC) i natychmiastowe lub anulowanie (IOC) w Gemini.

Gemini Order Form

Kolejną zaletą Gemini jest możliwość przeprowadzania analiz na wykresie księgi zamówień podczas składania zamówienia. Nauczenie się rozpoznawania ogólnych wzorców na tym wykresie jest dobrym sposobem dla nowych inwestorów na rozpoczęcie studiowania analizy technicznej (TA).

Gemini Order Book Chart

Plik opłaty handlowe w zakresie Gemini od -0,10% (rabat przy wystarczającej ilości) do 0,25% – znacznie mniej niż w Coinbase 1,49% do 3,99% zakres opłat.

Najważniejsze informacje dotyczące Gemini

Coinbase Pro (GDAX): płynne przejście z Coinbase

Coinbase Pro, wcześniej znany jako GDAX, to giełda internetowa należąca do tej samej firmy co Coinbase. Podobnie jak w Coinbase, możesz kupować / sprzedawać Bitcoin, Ethereum i Litecoin z walutą fiducjarną. Ta giełda to świetna opcja dla inwestorów, którzy lubili korzystać z Coinbase, ale nie są zadowoleni z jej wysokich opłat za wpłaty i wypłaty.

Inwestorzy, którzy korzystają z Coinbase, mogą natychmiastowo bezpłatnie przesłać swoje środki do GDAX. Gdy znajdziesz się na giełdzie, możesz swobodnie handlować swoimi monetami, płacąc maksymalna opłata transakcyjna w wysokości 0,25%.

Patrząc na elegancki interfejs GDAX, widać, że giełda dzieli spółkę macierzystą z Coinbase. Projekt w przejrzysty sposób umieszcza kilka ważnych informacji (historia handlu, księga zamówień, wykres cen) na jednej stronie obok formularza zamówienia. Jest to ważne dla inwestorów, którzy chcą dalej doskonalić swój zestaw umiejętności TA.

Wykres GDAX

Możesz składać zlecenia rynkowe, ograniczać i stop-loss na GDAX, a także handlować z marżą. Chociaż jeśli nie jesteś doświadczonym inwestorem, to polecam unikać handlu z depozytem zabezpieczającym ze względu na charakter wysokiego ryzyka i zmienność inwestycji w kryptowaluty.

Formularz zamówienia GDAX

Kluczowe informacje GDAX

Kraken – Rozszerz swoje portfolio altcoinów

Coinbase jest idealne, aby po raz pierwszy posmakować kryptowalut, ale po pewnym czasie trzy monety mogą Ci nie wystarczyć. Jeśli chcesz rozszerzyć swoje portfolio o nowe monety, powinieneś sprawdzić Kraken.

Należy zauważyć, że Kraken może być przytłaczający dla nowych inwestorów. Platforma ma ponad 15 monet że możesz handlować za pomocą wielu par, a istnieje wiele zakładek zawierających informacje o handlu, rynku i koncie. W przeciwieństwie do Gemini i GDAX, wykresy cen i książek zamówień znajdują się na osobnej stronie, na której składasz zamówienie, co sprawia, że ​​analiza danych jest czasami niewygodna.

Wykres Kraken XBT / USD

Aby wspierać nowych inwestorów, Kraken zapewnia kompleksowe Centrum Wsparcia z dużą listą często zadawanych pytań. Firma stworzyła również przewodnik handlowy aby dodatkowo pomóc Ci stać się lepszym inwestorem.

Kraken dogodnie zapewnia trzy interfejsy umożliwiające dokonywanie transakcji: prosty, średniozaawansowany i zaawansowany. Plik Prosta karta ma więcej niż wystarczającą liczbę funkcji dla zwykłego inwestora, który jest zainteresowany tylko dodaniem kilku różnych monet do swojego portfela.

Pulpit nawigacyjny Kraken Bitcoin z wybraną prostą zakładkąChociaż istnieje kilka innych giełd, na których można kupić altcoiny, Kraken jest jedną z nielicznych i najbardziej zaufanych, która umożliwia kupowanie monet za pomocą fiat.

Kluczowe informacje Krakena

Bankomaty Bitcoin – opcja dla niebankowych

Bankomaty Bitcoin zyskują ostatnio na popularności i będą nadal stawać się powszechne, ponieważ kryptowaluta staje się coraz popularniejsza na rynku. Osoby bez dostępu do niezawodnego systemu bankowego lub próbujące zerwać więzi z tradycyjnym sektorem bankowym uważają je za finansowanie swoich potrzeb w zakresie kryptowalut.

Bankomaty Bitcoin wyglądają i działają podobnie do typowych bankomatów, ale przyjmują tylko gotówkę w zamian za Bitcoiny (lub inne altcoiny w niektórych bankomatach). Te bankomaty są jednym z nielicznych sposobów zakupu kryptowaluty bez karty kredytowej lub debetowej.

Istnieją jednak poważne wady korzystania z bankomatu do kupowania za pomocą kryptowalut. W przypadku większości bankomatów, aby dokonać zakupu, musisz przedstawić dowód tożsamości ze zdjęciem i zrobić sobie selfie. Może to być odstraszające, jeśli jednym z Twoich problemów jest prywatność.

Jednak największą wadą są niewiarygodnie wysokie opłaty i stawki związane z transakcją. Opłaty mogą wynosić od 3-5% a kursy wymiany są prawie zawsze gorsze niż kurs rynkowy.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin miał cenę ~ 5970 USD według coinmarketcap.com.

Bitcoin na Coinmarketcap

Kurs wymiany w najbliższym moim bankomacie wskazywał Bitcoin po cenie 6818,92 $. To marża przekraczająca 14%.

Bitcoin ATM

Te opłaty i słabe kursy wymiany prawdopodobnie nie spadną, dopóki na rynku nie pojawi się więcej bankomatów, a kryptowaluta nie zostanie bardziej rozpowszechniona. Na razie jednak nadal są dobrym rozwiązaniem dla osób spoza systemu bankowego lub podróżnych, którzy często płacą podobne opłaty za wymianę waluty poza swoim krajem.

Możesz znaleźć mapę bankomatów na całym świecie tutaj.

Wniosek

Powodów jest wiele Coinbase cieszy się dużą popularnością wśród nowych inwestorów, ale, jak widać, istnieją alternatywy, które mogą lepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

Bliźnięta ma bardziej zaawansowane opcje handlowe i niższe opłaty niż Coinbase, ale nie jest zbyt skomplikowany dla nowych inwestorów.

GDAX to wyraźny kolejny krok poza Coinbase i zapewnia natychmiastowe, bezpłatne transfery środków dla użytkowników Coinbase. Podobnie jak Gemini, GDAX ma niskie opłaty transakcyjne i wyświetla liczne wykresy, które pomagają w analizie.

Kraken powinna być Twoją giełdą, jeśli chcesz kupić coś więcej niż tylko Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Platforma ma stosunkowo niskie opłaty i zawiera różne interfejsy odpowiednie dla każdego typu tradera.

Bankomaty Bitcoin mają absurdalnie wysokie opłaty, ale dają wygodę łatwego zakupu kryptowaluty bez konta bankowego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me