[Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany 6 lutego 2018 r. W celu odzwierciedlenia zaktualizowanych statystyk dla każdej puli wydobywczej i dodatkowych informacji o puli wydobywczej Nanopool Ethereum.]

Wybór najlepszej puli wydobywczej Ethereum

Więc słyszałeś, że wydobywanie Ethereum może być dochodowym biznesem i być może kupiłeś platformę górniczą.

Następnym krokiem powinno być dołączenie do puli wydobywczej Ethereum.

Baseny kopalniane to po prostu grupy górników, które współpracują przy wydobywaniu Ethereum. Dołączenie do puli pomaga obniżyć zmienność Twoich wypłat, zapewniając mniejsze, częstsze płatności zamiast kwoty ryczałtowej, którą otrzymujesz dopiero po rozwiązaniu bloku.

Wybierając pulę wydobywczą, ważne jest, aby dołączyć do takiej z niskimi opłatami, która zapewnia niezawodne zwroty. Decydując, która z nich jest dla Ciebie najlepsza, należy również wziąć pod uwagę lokalizację serwera puli. Im bliżej serwera znajduje się platforma wydobywcza, tym wydajniej może ona kopać.

W tym artykule przedstawiamy trzy najlepsze baseny wydobywcze Ethereum, dzięki czemu możesz śmiało zdecydować, do której z nich dołączyć:

Dystrybucja puli wydobywczej Ethereum

Dystrybucja puli wydobywczej Ethereum za pośrednictwem EtherChain

Ethpool / Ethermine

Ethpool i Ethermine są obsługiwane z dwóch różnych witryn internetowych, ale należą do tej samej puli. Przy ~ 26,8% mocy szybkości mieszania sieci, ta pula jest największy w sieci Ethereum. Ethermine ma obecnie ponad 125 000 górników korzystających z oprogramowania do obsługi puli, podczas gdy Ethpool ma nieco poniżej 1100.

Zarówno Ethpool, jak i Ethermine ładują 1% opłaty za każdą nagrodę które otrzymujesz – jedna z najniższych opłat spośród badanych pul.

Statystyki Ethermine

Ethermine Statistics (29.06.2018)

Ethermine pozwala ustawić minimalny próg płatności potrzebny do otrzymania nagród. Jeśli chcesz otrzymywać płatności rzadko, możesz ustawić próg na maksymalnie 10 ETH. Ustaw swój próg na minimum 0,05 ETH, aby częściej otrzymywać płatności.

Nanopool

Nanopool to trzecia co do wielkości pula wydobywcza Ethereum z ~14,4% wskaźnika hashowania sieci i dalej 80,000 górników. Opłata za pulę jest również mniejsza niż u większości konkurentów i wynosi 1%.

Domyślny minimalny próg wypłaty przy użyciu Nanopool to 0,2 ETH, ale możesz obniżyć i podnieść minimum w swoich ustawieniach. Interfejs jest prosty i łatwy w użyciu, jeśli dopiero zaczynasz.

Platforma posiada również rozbudowany plik Wsparcie i często zadawane pytania, aby pomóc Ci rozpocząć. Prowadzi Cię przez proces konfigurowania górnika, konfigurowania ustawień puli i łączy z odpowiednimi klientami wydobywczymi.

Poza tym sekcja pomocy zawiera również wskazówki, który typ sprzętu najlepiej nadaje się do wydobywania Ethereum. Nanopool zaleca użycie sterownika GPU AMD 15.12. ty mogą mój z procesorem, ale twoje nagrody będą nieliczne, co sprawia, że ​​nie jest to warte wysiłku.

Strona główna Nanopool

Strona domowa Nanopool

Nanopool obsługuje również wydobycie dla Ethereum Classic, Siacoin, ZCash, Monero, Pascal i Electroneum.

Niektórzy górnicy zgłosili, że ich szybkość mieszania w Nanopool jest znacznie niższa (czasami do 10% różnicy) niż w przypadku kopania w innych basenach lub samodzielnie. Zespół Nanopool zajmuje się tym w swoich Sekcja FAQ. Istnieją dwa główne powody tych różnic:

  1. Wartość hashrate w Nanopool waha się, ponieważ jest oparta na liczbie przesłanych udziałów. Zamiast tego powinieneś sprawdzić, jaka jest średnia z okresu 24 godzin.
  2. Jeśli twój hashrate spadnie do zera, może to być spowodowane uszkodzonymi plikami DAG w koparce. Jeśli tak, zatrzymaj górnika, usuń pliki DAG i uruchom ponownie.

Ogólnie rzecz biorąc, społeczność wydaje się ufać i lubić tę pulę.

Staw krasnoludów

Niegdyś lider rynku, Staw krasnoludów jest teraz mniejszy z zaledwie ~ 2,4% szybkości mieszania sieci Ethereum. Podobnie jak Ethpool / Ethermine i Nanopool, Dwarfpool pobiera opłatę 1% opłaty za nagrody blokowe.

Saldo Twojego konta musi osiągnąć 1,01 Ethereum przed wypłatą, a pula zostanie wypłacona 6 razy dziennie. Jeśli nie wydobywasz z potężną platformą górniczą lub korzystasz z wielu górników, możesz dołączyć do puli z niższą minimalną wypłatą.

Dwarfpool obsługuje również wydobycie innych monet, takich jak Monero, Zcash, Expanse i Groestlcoin.

Wniosek

Naprawdę nie możesz się pomylić, dołączając do żadnej z najlepszych pul wydobywczych. Większość największych jest dość niezawodna i ma podobną strukturę opłat. Ostatecznie ważne jest, aby wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Gdy zaczniesz osiągać stały zysk, musisz znaleźć najlepszy sposób na sprzedaż wydobytego Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me