Przedstawiamy Kaleido, Amazon’s Foray into Blockchain

Amazon właśnie wkroczył do branży blockchain i otwiera drzwi dzięki platformie, która ma ułatwić firmom i przedsiębiorstwom wdrażanie powstającej technologii.

Monolit usług internetowych nawiązał współpracę z inkubatorem Ethereum ConsenSys, aby wprowadzić platformę Kaleido Blockchain Business Cloud, „kompleksową platformę blockchain, której celem jest przyspieszenie i uproszczenie korzystania z technologii w przedsiębiorstwach” na Amazon Web Service Marketplace.

Według urzędnika informacja prasowa Amazon, „Kaleido zapewnia pełne rozwiązanie dla tych, którzy są gotowi na coś więcej niż samodzielne skrypty lub szablony, usprawniając proces tworzenia bezpiecznych, prywatnych sieci blockchain bez poświęcania możliwości dostosowywania środowiska. Te prywatne sieci oferują wszystkie korzyści wynikające z technologii blockchain, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnego poziomu bezpieczeństwa i wydajności ”.

Zasadniczo Kaleido zostało opracowane w celu obniżenia tych barier wejścia, zarówno technicznych, jak i finansowych, które uniemożliwiają organizacjom stosowanie lub eksperymentowanie z technologią blockchain w ich działalności biznesowej. Kaleido, dziecko mózgu ConsenSys, działa w ramach usług internetowych Amazon (AWS) i jest dostępne na rynku AWS. Oferowany w pakiecie aplikacji AWS, Kaleido jest kompatybilny z istniejącymi usługami internetowymi Amazon, w tym między innymi Amazon EMR, Amazon Athena i Amazon Virtual Private Cloud.

Podejście hybrydowe do korporacyjnych sieci Blockchain

Podczas próby wdrożenia i wdrożenia sieci blockchain firmy często napotykają przeszkody nie do pokonania lub kosztowne. W obliczu technicznego labiryntu mechanizmów konsensusu, modeli zarządzania i języków kodowania – nie wspominając o leksykonie technicznego żargonu, który im towarzyszy – wdrożenie rozwiązań blockchain może stać się bardziej kłopotliwe niż problemy, które starają się rozwiązać.

„Klienci napotykają wspólny zestaw problemów i pułapek, inwestując znaczną ilość czasu i pieniędzy w swoje projekty blockchain” – wyjaśnia Steve Cerveny, kierownik przedsiębiorstwa ConsenSys i założyciel platformy Kaleido. „Zebraliśmy więc zespół, aby zbudować platformę, która łączy – w prosty, spójny i ujednolicony sposób – odpowiednie doświadczenia i narzędzia. Wiedzieliśmy, że musimy zaprojektować platformę od problemów biznesowych w dół, ponieważ to właśnie tam są trwałe problemy, z którymi borykają się firmy w przestrzeni blockchain ”.

Prywatno-publiczne podejście Kaleido do operacji systemowych ma na celu zapewnienie organizacjom niezmiennego bezpieczeństwa publicznego łańcucha bloków bez uszczerbku dla elastyczności sieci prywatnej. Ten „tryb podwójny” pozwala użytkownikom Kaleido na połączenie prywatnego, posiadającego pozwolenie systemu zbudowanego na Ethereum z publiczną, pozbawioną uprawnień siecią Ethereum. W związku z tym działania w łańcuchu prywatnym są zakotwiczone w sieci głównej Ethereum, co ułatwia publiczną weryfikację wszelkich danych lub informacji w przypadku wystąpienia konfliktu wewnątrz prywatnego systemu organizacji.

Oprócz tych kotwic przekaźników, Kaleido oferuje zintegrowaną analizę i obsługę różnych mechanizmów konsensusu (np. IBFT, RAFT, POA) i opcji protokołów (np. Geth i Quorum).

Krok w kierunku dostępności

W 2015 roku firma ConsenSys podjęła próbę umieszczenia podobnych rozwiązań dla przedsiębiorstw w czołówce branży technologicznej dzięki Ethereum Blockchain as-a-Service (E BaaS) za pośrednictwem platformy Azure opartej na chmurze firmy Microsoft. Jednak E BaaS była usługą piaskownicy, która oferowała swoim użytkownikom zestaw skryptów i podstawowych narzędzi do rozpoczęcia tworzenia własnych aplikacji blockchain.

Kaleido idzie o krok dalej w precedensie E BaaS. To więcej niż zwykłe skrypty i narzędzia, to w pełni funkcjonalna, gotowa do wdrożenia platforma blockchain dostępna za pośrednictwem chmury Amazon. Pozwoli to podmiotom bez wcześniejszego doświadczenia w zakresie technologii blockchain lub talentu w zakresie kodowania na uruchamianie rozwiązań, które spełniają ich potrzeby w zakresie prywatności, zgodności i skalowalności, przy jednoczesnym zachowaniu publicznej gwarancji bezpieczeństwa i niezawodności łańcucha bloków.

Jako pierwsze w historii oprogramowanie typu blockchain jako usługa zbudowana na Ethereum, Kaleido może być zapowiedzią na przyszłość powszechnego i konwencjonalnego przyjęcia blockchaina.

„Od momentu powstania ConsenSys w 2014 roku, naszym celem jest przyspieszenie przyjęcia Ethereum i wszystkich korzyści, jakie decentralizacja może przynieść biznesowi i społeczeństwom na całym świecie” – mówi Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum i założyciel ConsenSys. „Wierzymy, że Kaleido stanie się de facto standardem i globalną platformą blockchain dla biznesu, zapewniając podstawę, której do dziś brakowało w zestawie narzędzi dla przedsiębiorstw”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me