W tym tygodniu w kryptowalutach – cotygodniowe podsumowanie wiadomości

Ceny rosną: W ciągu ostatnich 7 dni zdecydowana większość kryptowalut widziała zdrowy wzrost cen.

Podczas gdy na początku tego tygodnia niektórzy myśleli, że Bitcoin Cash jest na najlepszej drodze, aby wyprzedzić Bitcoin, wydaje się, że pomysł ten został porzucony. Wczoraj Bitcoin złamał 8000 $ a w chwili pisania tego artykułu jego cena wynosiła 7 911,16 USD (+ 17% w ciągu ostatnich 7 dni). Niedziela, zawodniku Bitcoin CashCena osiągnęła ponad 2400 USD, ale od tego czasu spadła do 1099,42 USD w czasie publikacji.

Pompa w cenie Bitcoin Cash tymczasowo umieściła BCH na drugim miejscu wśród wszystkich kryptowalut. Po zrzuceniu BCH, Ethereum obecnie zajmuje drugie miejsce (332,97 $, + 9,03% w ciągu ostatnich 7 dni).

Źródło: coinmarketcap.com

Z aktualnych 10 najlepszych kryptowalut Kryptowaluta IOTA odnotował największy wzrost cen (+ 63,25% w ciągu ostatnich 7 dni). Iota, którą można było kupić tylko na dwóch głównych giełdach, była dodany do chińskiego OKEX. W tym tygodniu rozeszły się również pogłoski, że IOTA trafia do Bittrex po tym, jak „IOTA” został znaleziony w jednym z ich API, jednak od tego czasu został usunięty z API.

Patrząc na 20 najlepszych kryptowalut, Hshares najbardziej wzrósł w ciągu ostatnich 7 dni (+ 102,38%).

RIP Bitcoin Classic: Twoja dzienna dawka „czekaj, to nadal istnieje?” Bitcoin Classic potwierdził, że się wyłącza. Tom Zander, menedżer wydania Bitcoin Classic pochwalił Bitcoin Cash i powiedział, że Bitcoin Classic „spełnił swoją obietnicę” „wracając do monety wskazanej przez Satoshi jako swój cel.”Zamknięcie było spowodowane przez deweloperów, którzy twierdzili, że Bitcoin Cash stanie się oryginalnym„ Bitcoinem ”do maja 2018 roku.

Square Cash Me Outside: Popularna aplikacja do płatności peer-to-peer Square Cash pilotował nową funkcję kupowania lub sprzedawania Bitcoinów z poziomu aplikacji. Jako jedna z najpopularniejszych aplikacji płatniczych może to być ogromny krok w komercjalizacji Bitcoin.

Rzecznik Square zauważył: „Zawsze słuchamy naszych klientów i odkryliśmy, że są zainteresowani zakupem Bitcoinów za pomocą aplikacji Cash. Badamy, jak Square może przyspieszyć i ułatwić to doświadczenie, i udostępniliśmy tę funkcję niewielkiej liczbie klientów korzystających z aplikacji Cash App. Uważamy, że kryptowaluta może mieć ogromny wpływ na zdolność osób fizycznych do uczestnictwa w globalnym systemie finansowym i cieszymy się, że możemy dowiedzieć się więcej tutaj.”

Ciekawie będzie zobaczyć, czy i jak reagują inne systemy płatności peer-to-peer, takie jak Venmo i PayPal.

Co nowego w CoinCentral?

W tym tygodniu pracownicy CoinCentral ciężko pracowali, ponieważ co tydzień regularnie tworzymy więcej treści edukacyjnych.

Nowe przewodniki po kryptowalutach stworzone w tym tygodniu:

  • Bitcoin Cash vs Bitcoin – Dowiedz się, czym jest gotówka Bitcoin i czym różni się od Bitcoin.
  • Co to jest Bitshares? – Spojrzenie na „rozproszoną księgę dystrybucyjną kryptowalut klasy przemysłowej”.
  • Co to jest PIVX? – Przewodnik dla początkujących po jednej z najszybciej rozwijających się monet związanych z prywatnością.
  • Najlepsze w pełni anonimowe portfele bitcoin

Dodaliśmy również szereg zasobów, aby odpowiedzieć na wiele najczęściej zadawanych pytań związanych z Ethereum:

  • Czy wydobycie Ethereum jest opłacalne?
  • 3 najlepsze opcje puli wydobywczej Ethereum
  • Jak sprzedać Ethereum za USD

Więcej wiadomości o kryptowalutach z całej sieci

Zimbabwe zamienia się w Bitcoin: Wśród napięć społecznych, kapitał zalał rynek Bitcoin w Zimbabwe. Na giełdzie Golix w Zimbabwe cena za bitcoina wzrosła do 13 499 USD, czyli prawie dwukrotnie więcej niż na innych rynkach. Zimbabwe nie ma obecnie własnej waluty, przyjmując dolara amerykańskiego i rand południowoafrykański, ponieważ hiperinflacja zasadniczo pozbawiła ich oficjalnego dolara z prowizji.

1 bilion Zimbabwe

Źródło obrazu

Nie przejmuj się, jeśli to zrobię: W ciągu weekendu cena Bitcoina gwałtownie spadła do poniżej 6 000 USD pośród dramatu Bitcoin Cash. Podczas upadku jeden kupujący zgarnął Bitcoin o wartości prawie 20 milionów dolarów. Plik nabywca został później zidentyfikowany jako Mike Novogratz, miliarder prowadzący fundusz kryptograficzny o nazwie „Galaxy Investment Partners”. Novogratz stwierdził na szczycie Reuters Global 2018 Investment Outlook Summit, że „Nadchodzi instytucjonalizacja tej przestrzeni. To nadchodzi całkiem szybko ”.

Cóż, ten spadek opłacił się w ciągu zaledwie kilku dni. Zakładając, że kupił 20 milionów dolarów bitcoinów za (powiedzmy) 6000 dolarów, zarobił * bazgroły matematyczne na odwrocie serwetki * 6 666 666 dolarów. Chociaż liczba może sprawić, że kilka osób poczuje się nieswojo, nie jest to zły zysk przez kilka dni.

Big Bucks mówi, że nie ma bańki: Tim Draper, wybitny inwestor venture capital i głośny entuzjasta Bitcoin, stwierdził, że Bitcoin nie jest bańką. Draper powiedział: „To największa technologia od czasu internetu. To jest socjologiczna transformacja, to ruch”. To, co odróżnia Drapera od zbyt entuzjastycznego kujona bitcoinów, takich jak ja, to fakt, że jest on właścicielem około 30 000 bitcoinów, co jest około 240 000 000 dolarów.

Woda to esencja wilgoci: Sześcioosobowy startup w Austrii twierdzi, że jest w stanie rozwiązać problem wysokiego zużycia energii w kopaniu kryptowalut, wykorzystując wyłącznie energię odnawialną. HydroMiner obsługuje obecnie serwery kryptowalut w dwóch austriackich elektrowniach wodnych i wykorzystuje zimne prądy alpejskie do chłodzenia sprzętu. Ich plan zakłada wykorzystanie ponad 2000 małych elektrowni wodnych w Austrii, z których większość jest bezczynna. Firma płaci właścicielom młynów około 4,5 centa za kilowatogodzinę, znacznie poniżej szacowanego progu rentowności 19,3 centa, aby z zyskiem wydobywać bitcoiny. [Bloomberg]

Mądrość ze Wschodu: W czasach, w których większość krajów zachodnich w najlepszym przypadku ma pesymistyczne obawy, jeśli chodzi o regulację Bitcoina, Wydaje się, że Japonia wyprzedza o wiele lat. W kwietniu 2017 r.Bitcoin zaczął być uważany za oficjalną, legalną płatność, kiedy 4500 sklepów zaczęło akceptować monetę. Znaki Bitcoin są widoczne w sklepach w całym kraju. Obywatele mają nawet możliwość opłacenia rachunków za media ze specjalną zniżką na bitcoiny za pośrednictwem firmy o nazwie Remixpoint. Japonia jest krajem bardzo zaawansowanym technologicznie i postrzega „regulacje” kryptowalut jako zachęcanie do odpowiedzialnego użytkowania przy jednoczesnej ochronie obywateli, podczas gdy większość krajów zachodnich postrzega „regulacje” jako ochronę przed praniem pieniędzy.

Sneaky, Sneaky Miners: Mężczyzna o imieniu Willem de Groot odkrył ukrytego górnika kryptowalut w wyskakującym skrypcie z bezpłatną zgodą na pliki cookie na stronie Albert Heijn, największej sieci supermarketów w Holandii. De Groot twierdzi, że znalazł ten skrypt na 243 innych witrynach za pomocą wyszukiwarki PublicWWW. Od tego czasu górnik został usunięty.

Tezos spoliczkowany kolejnym pozwem: W mniej niż miesiąc Tezos został spoliczkowany dwoma procesami sądowymi. Jeden złożone w ten poniedziałek odnosi się do lipcowej zbiórki funduszy, która przyniosła 232 miliony dolarów na projekt, który rzekomo nie wyjaśnił współpracownikom, że osiągnięcie celu końcowego zajmie więcej niż trzy lata. To może być druga z wielu, ponieważ wiele innych firm prawniczych może wkrótce wskoczyć do pociągu sądowego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me