W miarę jak społeczności internetowe stają się komorami echa odbijającymi się echem od HODL i memów lambo, dyskusja na temat wykorzystania blockchain w życiu codziennym może zostać zagłuszona w inwestycyjnej atmosferze aspiracji księżycowych aspiracji. Czasami łatwo jest zapomnieć, że technologia blockchain, będąca podstawą kryptowaluty, może całkowicie zmienić sposób interakcji z danymi. Ma zastosowanie w świecie rzeczywistym, stanowi przyszłość w rozwiązaniach dla przedsiębiorstw i umożliwia usprawnianie praktyk biznesowych na całym świecie.

Idąc jeszcze dalej, zarówno kryptowaluty, jak i blockchain mają znaczenie multimedialne, które wykracza daleko poza ich pierwotne finansowe i technologiczne korzenie. Wraz ze wzrostem popularności, innowatorzy starali się zdobyć zainteresowanie społeczności krypto, integrując je z różnymi mediami rozrywkowymi. Jego bardziej niekonwencjonalne przejawy obejmują gry, takie jak niesławne CryptoKitties, i być może bardziej zaskakujące, grupa muzyczna inspirowana kryptowalutą.

Gry na Blockchain

Pod koniec 2017 roku programiści znaleźli sposób na spieniężenie szaleństwa kryptowalut na platformach do gier. Ta zagrywka się opłaciła, ale nie obyła się bez poświęcenia dla zdrowia sieci.

Pierwsza część w tej dziedzinie pojawiła się w postaci zdigitalizowanych kotów znanych jako CryptoKitties. CryptoKitties, dzieło Axiom Zen, kanadyjskiej firmy opracowującej produkty, było jedną z pierwszych na świecie gier opartych na łańcuchu bloków. Zbudowana jako dApp na łańcuchu blokowym Ethereum, aplikacja pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i hodować wirtualne koty na platformie internetowej gry, używając ETH jako metody płatności.

CryptoKitties

I ludzie oszaleli na punkcie tego pomysłu. W ciągu kilku dni od jego wydania transakcje związane z CryptoKitty stanowiły większość ruchu w sieci Ethereum. Do 4 grudnia wydano 3 miliony dolarów na futrzane awatary, a także w momencie pisania, ponad 18,8 mln USD w ETH został zatopiony w ich handlu. Niektóre kosztują ponad 100 000 USD, a najdroższe mają cenę wywoławczą 300 ETH (~ 390 000 USD).

Choć mogą być urocze, CryptoKitties spowodowały ból głowy w społeczności Ethereum. U szczytu szału, wzrosły opłaty i czasy transakcji gdy tokenizowane kule futra zapychały sieć. Jedno ICO, SophiaTX, musiało nawet opóźnić sprzedaż tokenów z powodu przeciążenia sieci.

Fiasko wywołało obawy dotyczące skalowalności, ponieważ członkowie społeczności zaczęli kwestionować stabilność łańcucha blokowego Ethereum. Jeśli nie jest w stanie wytrzymać inwazji na handel z armii cyfrowych kotów, jak Ethereum można skalować do rzeczywistego, powszechnego użytku? W tym czasie ukraiński inżynier oprogramowania Boris Kozak napisał na Twitterze, że problem ten, miejmy nadzieję, otworzy więcej drzwi do rozwoju.

Cóż, przynajmniej jest plan, aby skalować. @CryptoKitties może po prostu zmusić programistów Eth do przyspieszenia tego. Kanały stanowe (Raiden itp.), Sharding, Casper / PoS.

– Boris Kozak (@boriskozak) 4 grudnia 2017 r

Te problemy nie powstrzymały jednak innych przed budowaniem własnych gier na blockchainie Ethereum. 19 grudnia, Ethermon wszedł do ekosystemu Ethereum i tak, jest dokładnie tak, jak się wydaje. Podobnie jak CryptoKitties, Ethermon to cyfrowe awatary zbywalne i kolekcjonerskie na blockchainie Ethereum w inspirowanym świecie Pokemonów. Jednak w przeciwieństwie do CryptoKitties, meta Ethermon wykracza poza zwykłe zbieranie, ponieważ możesz trenować Ethermon i walczyć z innymi trenerami w sieci.

ethermon

Są jeszcze inni. Wkrótce członkowie społeczności TRON będą mogli używać swoich tokenów TRX do zakupu Tron Dogs–Tak, CryptoKitties wkrótce będzie miał psich rywali.

W przygotowaniu jest nawet gra RPG online, która będzie działać na Blockchain Ethereum. Dubbingowane Ethercraft, gra będzie naśladować popularną grę sandbox Minecraft. Używając ETH jako metody płatności, gracze będą mogli kupować, sprzedawać, handlować i wytwarzać sprzęt w grze, a także rajdować lochy i zbierać łupy w całkowicie grywalnym, otwartym świecie. Aha, gra będzie zawierała własną rodzimą walutę, token ERC20 wstępnie nazwany Gold Pieces (XGP).

ethercraft

To sprawia, że ​​jedna platforma do gier jest oparta na łańcuchu blokowym TRON i trzy na Ethereum. Biorąc pod uwagę trudności, jakie CryptoKitties przedstawił sieci Ethereum, prawdopodobnie nie widzieliśmy końca takiego przeciążenia, jeśli również Ethermon i Ethercraft wystartują.

Kryptowaluta trafia na scenę muzyczną

Do niedawna grupa muzyczna inspirowana kryptowalutami była prawdopodobnie daleko w wyobraźni wielu członków społeczności, ale w roku, w którym ludzie są skłonni upuścić 100 tysięcy dolarów na cyfrowy odpowiednik dziecka czapki, kryptopop wydaje się mniej absurdalny.

Rzeczywiście, w 2018 roku wszystko jest możliwe, a japoński kolektyw pop wprowadza muzykę kryptowalutową do głównego nurtu. The Virtual Currency Girls zadebiutowali na koncercie 12 stycznia w Tokio w Japonii, tydzień po ich pierwszym utworze „The Moon, Virtual Currency, and Me” hit Youtube.

Grupa wyszła na scenę w sportowych strojach pokojówek i maskach zapaśniczych oznaczonych logo popularnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i Ripple. Jak można się spodziewać, akceptują bitcoiny i Ethereum tylko na bilety na koncerty i towary, a także otrzymują własne wypłaty w tych walutach..

Kasotsuka Shojo to pierwsza na świecie popowa grupa związana z kryptowalutami. https://t.co/LdD0xbMd5f przez @DigitalTrends #cryptocurrency #Muzyka pop #KasotsukaShojo #muzyka #pieniądze #AI pic.twitter.com/D6MygPAWFP

– Zackey Ahmed (@ZackeyAhmed) 15 stycznia 2018 r

Na ich stronie internetowej, grupa wskazuje, że „zamierzają promować [poprzez] rozrywkę, że wirtualna waluta nie jest narzędziem spekulacji, ale technologią, która tworzy wspaniałą przyszłość”. Zamiast skupiać się wyłącznie na potencjale inwestycyjnym kryptowalut, ich teksty piosenek zachęcają do bezpiecznych praktyk inwestycyjnych, wzywając traderów do unikania oszustw ICO i ochrony swoich aktywów.

Od niejasności do głównych branż

2018 będzie rokiem decydującym dla kryptowalut i technologii blockchain. W niedalekiej przyszłości sprawdzona technologia zacznie się integrować ze starszymi branżami, a prawdziwi zwycięzcy tego boomu rozdzielą się, ponieważ niefortunni przegrani zostaną wyeliminowani.

Wraz ze wzrostem popularności spodziewaj się, że wpływ kryptowalut na multimedia będzie się utrzymywał. Opierając się na sukcesie CryptoKitties, Ethermon, Tron Dogs i Ethercraft nie byli pierwszymi na stole do gier blockchain i na pewno nie będą ostatnimi.

Ponadto Virtual Currency Girls są pierwszymi, które połączyły kryptowaluty z muzyką i prawdopodobnie zobaczymy, jak w przyszłości łańcuch bloków połączy się z innymi formami mediów. Pytanie brzmi, jakie formy rozrywki będą poszukiwać innowatorzy, aby wykorzystać gwałtowny wzrost kryptowalut?

Nie możemy się tego dowiedzieć, ale z pewnością będziemy czekać, aby się dowiedzieć.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me