Społeczność Ethereum od dawna ma obsesję na punkcie przepustowości transakcji. Wielu uważa, że ​​technologia nie będzie miała przyszłości, jeśli nie zostanie to rozwiązane. Dotyczy to głównie traderów, szczególnie tych lojalnych wobec DEX, a dążenie do rozwiązania tego problemu doprowadziło do wielu ekscytujących ścieżek.

Całe blockchainy narodziły się wokół dylematu skalowalności, takiego jak Algorand. Ethereum od samego początku borykało się z problemem u podstaw swojego istnienia. Teraz sieć Raiden wydaje się być możliwym rozwiązaniem dla sieci.

W przypadku Bitcoin istnieje Lightning Network.

Co to jest Raiden?

Teraz platforma Raiden działa jako drugi kanał płatności dla Ethereum. Sieć ETH jest drugim najczęściej używanym publicznym blockchainem na świecie, częściowo ze względu na to, że jako pierwsza zezwala na inteligentne kontrakty w łańcuchu bloków. Ale obecna powolność, jeśli podczas przetwarzania płatności sprawia, że ​​jest to zły kandydat dla firm jako usługa punktu sprzedaży (POS) dla artykułów spożywczych i innych potrzeb.

Złotym standardem w świecie kryptowalut jest sieć płatności VISA z dużą przepustowością transakcji na sekundę i łatwością obsługi. Co więcej, jeśli Etehreum będzie szeroko stosowane, opłaty transakcyjne wzrosną, aby zrównoważyć aplikację, ograniczenie jest potencjalne. Ethereum musi zostać skalowane, aby było powszechnie akceptowane.

Wejdź do sieci Raiden, której algorytm nazywa się Balance of Proofs, aby zwiększyć szybkość i bezpieczeństwo. Główną zaletą jest to, że Raiden nie potrzebuje globalnego konsensusu, tak jak główna sieć Ethereum, dzięki czemu potwierdzenie transakcji jest szybkie i łatwe.

Ponieważ Raiden działa poza główną siecią, jest znany jako rozwiązanie poza łańcuchem lub rozwiązanie warstwy drugiej. Nie wszystkie transakcje muszą być rejestrowane w głównej sieci Ethereum w celu potwierdzenia na platformie Raiden.

Podczas korzystania z tej sieci, Ethereum Ledger nie jest podstawą uwierzytelniania transakcji. Służy tylko do weryfikacji tego, co Raiden nazywa „roszczeniami netto wynikającymi z transakcji poza łańcuchem”. Potencjalnie oznacza to, że Raiden może być pozwany o przepychanie większej liczby transakcji na sekundę bez pełnej weryfikacji głównej sieci.

Wyobraź sobie szereg wiejskich dróg łączących dwa duże miasta. Samochody na nich mogą jechać tylko z małą prędkością, ponieważ szerokość jest wąska i przez cały czas są korki. Teraz oba miasta łączą siły i budują dużą autostradę łączącą oba miasta. Podróżni, którzy chcą dotrzeć do celu szybciej, mają możliwość skorzystania z autostrady i za opłatą poruszania się szybciej niż ludzie na drogach.

Jak może działać Raiden?

Ponieważ protokół jest rozwiązaniem poza łańcuchem, platforma blokuje Ether używany do transakcji w inteligentnym kontrakcie, który zwalnia fundusze po zakończeniu operacji. Inteligentny kontrakt jest dwukierunkowy, co oznacza, że ​​obie strony korzystające z kontraktów mogą zawierać między sobą transakcje. Kanał jest otwarty, w postaci inteligentnego kontraktu, do czasu zakończenia go przez wszystkie zaangażowane strony.

Kontom uczestniczącym w tworzeniu kanału nadawane są certyfikaty na początku procesu. Nie wszystkie kontrole są jednak potrzebne, ponieważ użytkownicy muszą znać tylko najnowszy, aby pozostać członkami. Jest to praca algorytmu opracowanego w ramach projektu, który rejestruje wszystkie kontrole w kanale w dowolnym momencie. Oznacza to, że działalność gospodarcza w sieci jest zabezpieczona protokołem bilansu Proofs.

Gdy kanał spełni swoją funkcję, a zaangażowane strony chcą istnieć i odzyskać swoje fundusze, przechodzą do głównej sieci. Inteligentna umowa określa ilościowo bilans wszystkich zaangażowanych stron i przekazuje środki, ostatecznie zamykając kanał. Gdy wszystkie zaangażowane strony przedstawią swoje salda dowodowe, środki z inteligentnej umowy mogą zostać wycofane.

Jeśli członek partii nie osiągnie równowagi w dozwolonym czasie, kanał jest nadal zamknięty. Saldo członka zamykającego zostanie wykorzystane do obliczenia funduszy cichej grupy, a cały eter nadal zostanie przeniesiony. Jest to mechanizm wdrożony przez Raiden, aby uniemożliwić jednemu członkowi przetrzymywanie środków na koncie jako zakładnik.

Korzyści z używania Raiden

Wszystkie transakcje w sieci Ethereum odbywają się z powiązaną ceną gazu używaną do obliczeń podatkowych. Tak więc występuje rozłączenie, gdy mówimy o opłacie w stosunku do ilości przesłanego Ether lub tokena. Jeśli sieć jest intensywnie wykorzystywana, mały transfer jest odradzany, ponieważ opłaty stają się zbyt wysokie. Relacja push-pull między opłatami za gaz a transakcjami łańcuchowymi ustępuje miejsca okresom, w których zachęty ekonomiczne są przeciwne używaniu Ethereum za niewielkie kwoty.

Nie dotyczy to sieci Raiden, gdzie duże lub małe kwoty są ekonomicznie wykonalne, biorąc pod uwagę struktury opłat. Ponadto płatność może zostać podzielona na mniejsze części przez dłuższy okres za tę samą opłatę.

Bonusem jest to, że czas dotarcia do potwierdzenia nie jest już zależny od parametrów sieci głównej i staje się praktycznie natychmiastowy. Dzieje się tak, ponieważ weryfikacja w głównej sieci zależy od generowania bloku, w połączeniu z upływem czasu, jaki zajmuje górnik, aby dodać rekordy do bloku tworzonego z różnych nierozliczonych transakcji. Nie jest to już konieczny proces, gdy Raiden, inteligentny kontrakt, jako dowód równowagi, może obsłużyć przepustowość z prędkością wiadomości tekstowej.

Dowiedz się o rozmiarze bloku i powodzie, dla którego istnieje limit blokowy.

Nie trzeba dodawać, że ta metoda bezpośrednio wpływa na skalowalność protokołu Ethereum. Transakcje na sekundę w łańcuchu bloków mają ograniczony rozmiar bloku i czas potwierdzenia bloku, niezależnie od liczby aktywnych węzłów. Z drugiej strony, górna granica protokołu Raiden jest skalowana liniowo wraz z liczbą uczestników, co daje w rezultacie skalowalne i bezpieczne rozwiązanie dla przyszłych transakcji.

Innowacja wprowadzona przez Raiden Network do Ethereum jest trudna do przecenienia. Główna sieć jest wykorzystywana ze względu na jej bezpieczeństwo, podczas gdy protokół Raiden zapewnia szybkość i elastyczność.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me