Bitcoin stracił ponad 75 procent swojej wartości w ciągu ostatniego roku, a wiele mniej popularnych kryptowalut jest obecnie na skraju upadku. Ostatni spadek rynku kolejki górskiej miał miejsce w ciągu ostatniego miesiąca i spowodował, że wielu HODLerów i inwestorów kryptowalutowych straciło równowagę.

Co więc spowodowało gwałtowny spadek ceny Bitcoina?

Aby uzyskać logiczną odpowiedź na to pytanie, ważne jest, aby najpierw przyjrzeć się okolicznościom, które doprowadziły do ​​eskalacji cen bitcoinów w 2017 r., Oraz ekosystemowi, który istniał przed jego wzrostem. Warto również zwrócić uwagę na czynniki, które doprowadziły do ​​gwałtownego spadku BTC na początku roku.

Patrząc na okres przed błyskawicznym wzrostem BTC w 2017 r., Bitcoin był popularny głównie wśród mniejszych, zwartych grup entuzjastów i handlowców, którzy sprzedawali głównie akcesoria na czarnym rynku. W szczególności ten ekosystem stawu młyńskiego i rynek Jedwabnego Szlaku są uznawane za ogromny wkład we wzrost bitcoina na jego wczesnych etapach.

Założony przez Rossa Ulbrichta w 2011 roku, zaledwie dwa lata po wynalezieniu Bitcoina, milion klientów Silk Road polegało głównie na bitcoinach w transakcjach. Uważa się, że ta i inne powiązane społeczności pomogły wzmocnić wartość bitcoina jako środka wymiany, przynajmniej na początku, i umożliwiły mu osiągnięcie stałego wzrostu dzięki ciągłemu popytowi.

Tym, co wywołało wzrost cen w 2017 r., Było wejście HODLerów i graczy instytucjonalnych, którzy zaczęli dostrzegać jego potencjał. Wywołali początkowy skok cen, który doprowadził do serii podwyżek, katalizowanych przez szalony pęd do zdobycia kryptowaluty przez głównych graczy. Sytuacja przypominała dawne czasy gorączki złota. W tym przypadku strach przed przegapieniem (FOMO) napędzał popyt.

W rezultacie wartość bitcoina wzrosła z 1188 USD w marcu 2017 r. I osiągnęła szczyt na poziomie 19 650 USD w grudniu, co stanowi imponujący wzrost ceny o 1,654% w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy. Ostateczny wybuch w 2018 r. Nastąpił po tym, jak wzrost rynku osiągnął niezrównoważony poziom.

To i co uważają eksperci manipulacja cenami na dużą skalę ruchy, jest obwiniany za ogromny wzrost, który nastąpił między miesiącami od sierpnia 2017 r. do lutego 2018 r., oraz późniejsze spowolnienie rynku.

Obecnie wielu analityków, w tym Phillip Nunn, Dyrektor generalny Wealth Chain Capital potwierdził, że niedawny gwałtowny spadek rynku jest wynikiem tłumienia cen na dużą skalę przez doświadczonych handlowców kontraktów futures i wieloryby. Uważa się, że niektórzy doświadczeni handlowcy i firmy znacznie skorzystali na ostatnim spadku cen po skróceniu kontraktów terminowych na bitcoiny.

Ryzyko związane z posiadaniem graczy instytucjonalnych na tym etapie

Fakt, że w ostatnich miesiącach nastąpił gwałtowny wzrost liczby wielorybów na rynku bitcoinów, jest niepokojącą sytuacją i ryzykiem samym w sobie. Zwłaszcza teraz, gdy istnieje niewielka nadzieja na pozytywne wyzwalacze cen w najbliższej przyszłości, takie jak zatwierdzenie bitcoin ETF (Exchange Traded Funds).

Wieloryby stanowią zagrożenie dla mniejszych inwestorów, ponieważ dysponują już zasobami umożliwiającymi manipulowanie rynkami. Niektórzy wpompowali już w ten sektor dziesiątki milionów dolarów i nie są przygotowani na odwrót. W związku z tym rynek powinien przygotować się na fale wyrafinowanych schematów manipulacji na rynku.

Szacuje się, że tylko kilkaset osób posiada około 40 procent bitcoinów i prawdopodobnie znają się oni i komunikują się regularnie. Oznacza to, że bitcoin nie jest tak zdecentralizowany, jak się wydaje. Ponadto regulacja rynku jest nadal dużym wyzwaniem i pozostawia branżę otwartą na eksploatację.

Jego użycie jako środka wymiany znacząco wpływa na wartość Bitcoina

Bitcoin przeżywa spadek jako środek wymiany w handlu. Według raportu z badań opublikowane przez Bloomberg w sierpniu, wolumeny kupieckie bitcoinów spadły do ​​60 milionów dolarów ze szczytu 411 milionów dolarów we wrześniu ubiegłego roku. Sieć informacyjna uzyskała te dane z 17 głównych usług przetwarzania kryptowalut. Z analizy wynika, że ​​obecnie wydaje się, że klienci unikają używania kryptowaluty do transakcji.

Jak wspomniano wcześniej, stały popyt na krypto-monetę ma fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia stabilnej wartości. Gdy wsparcie popytu maleje, trudniej będzie dostrzec silne dno na rynku kryptowalut.

W przeciwieństwie do walut krajowych, w których banki centralne kontrolują wartość i utrzymują użycie i obieg w gospodarkach, kryptowaluty nie mają takich mechanizmów.

Ostatecznie wartość bitcoina prawdopodobnie pozostanie pod wpływem wielorybów. Oczywiście niektóre wydarzenia, takie jak fundusze ETF, mogą wpływać na ceny bitcoinów. Są to jednak rzadkie zdarzenia, które jeszcze się nie wydarzyły i jest mało prawdopodobne w najbliższej przyszłości, biorąc pod uwagę burzliwy stan sektora.

Czy Bitcoin Doomed?

Rynek bitcoinów jest nadal największym w branży kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. W obecnym stanie rzeczy wokół niego zbudowano cały zestaw branż.

Niektóre z największych nazwisk na Wall Street zaczęły już naciskać na szersze dostosowanie cyfrowej waluty. Intercontinental Exchange, która jest właścicielem nowojorskiej giełdy, pracuje obecnie nad kontraktami terminowymi na bitcoiny platforma handlowa nazwana Bakkt.

W październiku Fidelity Investments, gigant zarządzania majątkiem i planowania finansowego z ponad 27 milionami klientów, ogłosił plany zaoferowania inwestorom usług przechowywania kryptowalut. To i powiązane wysiłki firm o ugruntowanej pozycji w pewnym momencie pozytywnie wpłyną na wzrost bitcoina.

Czym większa integracja bitcoinów ze światowymi systemami finansowymi oznacza dla inwestorów, że znaczny wzrost cen miałby znacznie większe skutki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me